Nauka programowania i bycie programistą | Witek Pruchnicki

strony www

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej ?

dlaczego potrzebujesz strony www

Prowadzisz firmę, czasem masz więcej klientów czasem mniej, biznes jakoś się kręci ale ciągle chodzi Ci po głowie pytanie czy w moim przypadku warto mieć stronę Internetową ?  To świetnie, pozwól że odpowiem na Twoje pytanie.

Nigdy nie było lepszego ani ważniejszego momentu na zainwestowanie w stronę internetową dla Twojej firmy. 

Posiadanie profesjonalnej i eleganckiej firmowej strony internetowej stwarza nieograniczone możliwości i spełnia masę zadań, które się wydają tak oczywiste że nawet o nich zapomniałeś.

Zebrałem 12 powodów, dla których potrzebujesz strony internetowej dla swojej firmy.     

Na początek szybkie statystyki:

46% wyszukiwań w Google zawiera zapytania o dane lokalne

97% użytkowników korzysta z wyszukiwarki, aby znaleźć lokalne firmy

70% użytkowników odwiedzi sklep lub skorzysta z usługi ze względu na to, że znaleźli informację o nim w Internecie. 

Co o tym myślisz ? Potrzebujesz strony internetowej, aby rozwijać biznes i zdobywać nowych klientów ? Jeśli nadal się zastanawiasz to zapraszam do lektury 😉

Profesjonalna strona www to realna oszczędność Twoich pieniędzy.

Pewnie myślisz sobie, że nie stać Cię na profesjonalną stronę internetową. Nic bardziej mylnego!

Zgadza się, że profesjonalna strona kosztuje do kilku tysięcy ale w porównaniu chociażby do reklamy w gazacie, reklamy na Facebooku to biorąc pod uwagę zalety posiadania strony, inwestycja może bardzo szybko się zwrócić. 

Obecnie to Internet jest najlepszym medium marketingowym a własna strona www to już standard w biznesie.  Mówi się że czas to pieniądz i jest to 100% prawda ponieważ pieniądze zawsze można zarobić a straconego czasu nikt nam nie odda. Posiadanie strony lub sklepu internetowego pozwoli Ci zaoszczędzić czas teraz, jak i długim horyzoncie czasowym. 

Zastanów się ile razy odpowiadasz klientom na te same pytania ? A co Ty na to żeby mieć swoją firmową stronę z sekcją najczęściej zadawanych pytań, gdzie każdy klient miałby gotową odpowiedź ?

Udostępniając informacje o ofercie, produktach, usługach, oszczędzasz mnóstwo czasu bo raz wykonana praca pozwala na dostarczenie klientom wszystkich niezbędnych informacji a Ty w tym czasie możesz zajmować się zdobywaniem nowych klientów i rozwojem biznesu. 

Porządna strona internetowa to dobra inwestycja bo za stosunkowo nieduży koszt, który ponosisz jednorazowo  masz możliwość promować swoją firmę przez wiele lat.

Firma, która posiada stronę internetową jest bardziej wiarygodna

Nie wiem jak Ty ale Ja i większość osób zwraca na to uwagę i na tej podstawie podejmuje decyzje zakupowe. Ludzie zazwyczaj lubią robić interesy z ludźmi, których „znają”, nie z korporacjami.

Coraz więcej konsumentów korzysta z Internetu żeby znaleźć różne produkty lub usługi. Dlaczego mają iść do konkurencji, która ma stronę www a nie do Ciebie ? Posiadanie profesjonalnej strony lub sklepu online sprawia, że w oczach klienta Twoja firma jest bardziej wartościowa i wiarygodna.  

Nowoczesny wygląd i intuicyjna nawigacja strony, pomoże Ci przekonać potencjalnych klientów, że to właśnie z Tobą warto robić interesy i że jesteś  lepszy od  konkurencji. Obecnie, klienci oceniają firmę na podstawie jej strony internetowej ponieważ tam ma miejsce pierwszy kontakt z daną marką a pierwszego wrażenia nie można zrobić dwa razy. Brak strony www sprawia, że konsumenci postrzegają firmę jako mniej profesjonalną i jednocześnie  mniej  wiarygodną. Dzięki nowoczesnej stronie możesz zdobyć ich zaufanie i zainteresowanie, co bezpośrednio wpłynie na zwiększenie liczby klientów.

Profesjonalna strona internetowa to najlepsza forma reklamy w Internecie

 Dysponując stroną firmową masz dostęp do tysięcy potencjalnych klientów oraz możliwość dotarcia do nich poprzez zastosowanie różnorodnych narzędzi marketingu internetowego. 

Strona firmowa może być pierwszym miejscem, gdzie potencjalni klienci dowiadują się o firmie. Z drugiej strony  może być to także ostatnie miejsce do którego zostali przekierowani np z Facebooka i tam podejmują decyzję zakupową. 

Pozycjonowanie, Reklamy PPC, e-mail marketing, Google Ads, to wszystkie narzędzia, które swoje działania opierają na wydajnej stronie internetowej.  

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z kluczowych rodzajów marketingu internetowego i jeden z najbardziej opłacalnych w długiej perspektywie czasu. Gdy nie posiadasz strony lub Twoja obecna strona jest stworzona według przestarzałych standardów, ludzie po prostu nie będą mogli znaleźć Twojej firmy w Internecie bo wyszukiwarka nie wyświetli jej w wynikach wyszukiwania na pierwszej lub drugiej stronie. 

To bardzo ważne aby twoja strona była nowoczesna spełniała kryteria wyszukiwarek oraz szybko się ładowała. Ma to wpływ na jej miejsce w wynikach wyszukiwania a im wyżej informacja o usługach lub produktach konkretnej firmy znajdzie się w wynikach wyszukiwania, tym większa szansa na to, że osoba szukająca rozwiązania jej problemu stanie się klientem.

Jest dostępna 24h/7/365  – Ty śpisz lub robisz coś innego a Twoja strona cały czas pracuje

Strona internetowa, nie ma przerw, nie odpoczywa, nie ma świąt ani urlopu i działa nieustannie  24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Dzięki temu klienci mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje nawet gdy Twoje biuro jest zamknięte lub po prostu nie pracujesz. 

Dodatkowo strona internetowa może posiadać szereg funkcjonalności związanych z umawianiem wizyt, rezerwacjami, dokonywaniem zakupów i wiele więcej. Ty możesz robić cokolwiek innego a nawet spać a Twoi klienci nadal będą obsługiwani na najwyższym poziomie i cały czas będą mogli dokonywać zakupów.  

Nie każdy może sobie pozwolić żeby odwiedzić Twoją siedzibę lub sklep w normalnych godzinach pracy. Dzięki profesjonalnej i rozbudowanej stronie lub sklepowi online  zapewniasz klientom stały kontakt i nieprzerwaną możliwość dokonywania zakupów.  

W dzisiejszym trybie pracy i życia, bycie dostępnym 24 godziny na dobę może być wielkim plusem dla Twojego biznesu.

Oszczędza Twój czas

Dobrze zaprojektowana strona jest najlepszym konsultantem i opiekunem klienta prowadzącym go w odpowiednie miejsca. Ma wszystkie informacje, odpowiada na pytania, prezentuje ofertę, pozwala wysłać zapytanie lub złożyć zamówienie. Gdy nie masz strony internetowej, wszystkie  te obowiązki spadają na Ciebie i Twoich pracowników angażując Wasz czas, który moglibyście wykorzystać na inne rzeczy. Pomyśl ile godzin dziennie mógłbyś zaoszczędzić posiadając stronę www i nie spędzając czasu na rozmowę z potencjalnym Klientem. Lepiej ten czas przeznaczyć na znakomitą obsługę rzeczywistych Klientów, którzy już zapoznali się z Twoją ofertą na witrynie firmowej.

Posiadanie strony internetowej pozwoli Ci zaoszczędzić czas w krótkim, jak i długim horyzoncie czasu. Udostępniając swoim klientom informacje o produktach i usługach na stronie – możesz zaoszczędzić wiele cennego czasu, który spędziłbyś na komunikacji z nimi i przedstawianiu oferty. Bez względu na to, jaki biznes prowadzisz, możesz dzielić się ze swoimi klientami wskazówkami, jak korzystać z zakupionych produktów.

Czy często spędzasz czas na odpowiadaniu na te same pytania od różnych klientów? Tworząc sekcję najczęściej zadawanych pytań, wychodzisz naprzeciw oczekiwaniom klienta i szybko udzielasz odpowiedzi na pytania, z którymi przychodzi do Ciebie 90% potencjalnych klientów.  

Pozwala klientom znaleźć Twoją firmę

Obecnie większość klientów  spodziewa się, że profesjonalnie prowadzona firma posiada własną stronę internetową.  Im więcej osób wie o tobie i twojej firmie tym masz większe szanse na zdobycie nowych klientów.  Musisz być wszędzie tam gdzie klienci mogą cię szukać czyli przede wszystkim w Internecie.

Większość osób i ja również, przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu przeszukuje Internet w celu znalezienia informacji na temat produktu, usługi lub konkretnego sklepu. I dlatego Ty też powinieneś tam być ze swoim biznesem ponieważ klienci rozpoczną poszukiwanie Twojej oferty od Internetu.

Jeśli nie masz strony internetowej to Twoi klienci nie znajdą Cię i z pewnością pójdą do konkurencji. Obecnie posiadanie własnej strony internetowej jest uznawane raczej za standard nie za coś wyjątkowego Ponieważ większość firm zdaje sobie sprawę z nieograniczonego potencjału jaki daje posiadanie własnej strony internetowej.

Zapewnia dostęp do szerszej publiczności

Jak już wcześniej wspomniałem Twoja strona internetowa będzie działała całodobowo dlatego też jednym z czynników który może wpłynąć na Twój sukces jest ciągła obsługa klienta nawet wtedy kiedy Ty śpisz.  Jeśli planujesz skalować się za granicę,  to musisz zadbać o to aby twoja strona była wielojęzyczna. Dzięki temu będziesz mógł sprzedawać swoje towary fizyczne lub cyfrowe wtedy gdy będziesz  spać ponieważ  klienci na przykład w Stanach Zjednoczonych będą mogli dokonywać zakupów na twojej stronie internetowej. 

Tam gdzie jest dostęp do Internetu Tam będzie również dostępna twoja strona internetowa. Internet dociera do coraz dalszych zakątków naszej planety a więc Ty możesz być również tam gdzie jest Internet. Nigdy wcześniej nie było tak olbrzymich możliwości rozwoju biznesu i pozyskiwania klientów.  

Wiele osób może skorzystać z twoich usług niekoniecznie odwiedzając Twoją fizyczną lokalizację.  Klienci z innych miejscowości lub klienci zagraniczni nie będą specjalnie przyjeżdżali do Twojego sklepu żeby tam dokonać zakupu. Ale jest na to sposób, to Ty możesz wyjść naprzeciw ich oczekiwań i zaproponować im zakup online w Twoim sklepie internetowym.  

Jeśli do tej pory działałeś lokalnie, to teraz masz szansę trafić do klientów z całej Polski natomiast jeśli działasz w skali ogólnopolskiej, już teraz możesz wkroczyć na zagraniczne rynki . 

Niezależnie od tego jakie produkty oferujesz czy może są to usługi, twoja strona internetowa zapewnia alternatywną lokalizację sprzedaży ponieważ jest dostępna cały czas nawet wtedy kiedy ty śpisz i dla każdego klienta który posiada dostęp do Internetu. 

Prezentuje ofertę

Twoja strona internetowa może być również wykorzystywana do prezentowania oferty.  Pierwszym krokiem które zazwyczaj klient poczyni przed dokonaniem zakupu jest zapoznanie się z tym co oferujesz.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka informacji w Internecie zanim podejmie świadomą decyzję zakupową.  Profesjonalnie stworzona strona internetowa to skuteczny sposób na przedstawienie twojej oferty handlowej, informacji o firmie, aktualnej oferty, produktów i usług. Twoja strona może również miejscem, w którym będziesz się dzielił wiedzą, informacjami na temat korzystania z twoich usług. W taki sposób tworzysz  swój content marketing, który dociera do nowych klientów którzy z pewnością wybiorą Ciebie ponieważ dostarczyłeś im wartościowych informacji lub po prostu rozwiązałeś jakiś problem . 

Jeśli Twoja strona www będzie wykonana w profesjonalny sposób, szybko się załaduje i klient znajdzie na niej wszystko czego potrzebuje to możesz być pewny że do Ciebie wróci i zostanie wiernym klientem.  

Dodatkowo jeśli świadczysz usługi, strona internetowa może być Twoim internetowym portfolio, który jest dostępny cały czas. Bardzo często sposób przedstawienia oferty i jej prezentacja wpływa na decyzję zakupową klienta i jest to miejsce, w którym spotyka Twoją firmę po raz pierwszy. W zależności od tego czy Twoja oferta go przekona podejmie decyzję zakupową. 

Strona internetowa poprawi Twój kontakt z klientem

Na swojej stronie, możesz przekazywać informacje używając do tego bloga, tak jak ja, newslettera lub po prostu dzieląc się wiedzą w inny sposób. 

Nie da się obsługiwać wielu klientów równocześnie ponieważ gdy z kimś rozmawiasz to nie masz możliwości przełączyć się na inny telefon. Dzięki stronie internetowej masz ciągły kontakt z klientem możesz odpisywać mu na czacie, ustawić automatyczne odpowiedzi, które udzielą informacji na zadane pytanie. Podstawowa obsługa klienta może być zautomatyzowana w taki sposób, że klient wysyła zapytanie poprzez formularz znajdujący się na stronie następnie dostaje automatyczną odpowiedź lub odpowiednie przekierowanie na sekcję związaną z odpowiedzią na to pytanie, która znajduje się na Twojej stronie www.  Bardzo ważne, aby na Twojej stronie  znajdowały się informacje kontaktowe takie jak numer telefonu, email, siedziba.

Automatyzuje część pracy

Jednym z kluczowych powodów, dla których warto mieć w stronę internetową jest to, że potencjalni klienci chcą szybko uzyskać informację lub odpowiedź na ich pytanie.  Często możesz być przytłoczony telefonami od osób pytających się wciąż o to samo.  Na stronie www możesz w jednym miejscu odpowiedzieć na wszystkie najczęściej zadawane pytania. Większość procesów związanych z obsługą koszyka klienta, zamówieniem itd. można całkowicie zautomatyzować abyś Ty mógł zająć się biznesem a klienci jeszcze częściej składali zamówienia. 

Twoi konkurenci już mają stronę www

Jeśli chcesz pozostać konkurencyjny potrzebujesz strony firmowej. Twoja konkurencja jest jednym z najważniejszych powodów posiadania nowej witryny. Jeśli nie ma Cię w sieci,  konkurencja przejmie wszystkich potencjalnych klientów szukających informacji o usługach lub produktach w Internecie. Obecność w sieci to jednak nie wszystko. Musisz być lepszy od nich, i dlatego Twoja strona internetowa również powinna być lepsza. 

Jest pewna zasada, jeśli  nie ma cię w Internecie to nie istniejesz. Jeżeli klient potrzebuję twojego produktu lub usługi ale prędzej dotrze do konkurencji to skorzysta z ich usług a nie Twoich. 

Pozwala analizować ruch na stronie

Strona internetowa pozwala analizować ruch na twojej stronie. Jest to jedna z najefektywniejszych form marketingu ponieważ masz wgląd w szczegółowe statystyki odnośnie odwiedzin Twojej strony, skąd pochodzą klienci, jakie strony odwiedzają i wiele innych. Najpopularniejszym narzędziem analitycznym jest Google Analytics. Dzięki niemu możemy sprawdzić kto, kiedy, skąd i jak trafił na naszą stronę internetową.

Podsumowanie

Myślę, że te 12 powodów przekonało Cię do podjęcia jedynej słusznej decyzji. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, napisz do mnie a na pewno odpowiem i wszystko wyjaśnię 😉

Z tej samej kategorii
strony www

Czym są pliki cookies?

Nauka Programowaniastrony www

Elementy semantyczne w HTML5

strony www

Co to jest Pamięć Cache?

strony www

Co to jest Hosting i jak działa ?